بنيان‌گذاران نگرش سيستمي
ريشه‌هاي انديشه سيستمي در بلنداي تاريخ بشري جاي دارد. ارسطو، افلاطون، ابن‌خلدون، مولانا، هگل، از جمله دانشمنداني هستند كه به مفهوم سيستم و نگرش سیستمی توجه داشته‌اند. در اواخر قرن نوزدهم در پي تحولاتي كه در علوم فيزيك، شيمي، زيست شناسي به وجود آمد، بشر توانست به كمك اين دانش‌ها به قلمرو ناشناخته‌اي از اسرار جهان پاي گذارد، كه كليت، نظام و پويايي در جهان مادي و پديده‌هاي آن، از دستاوردهاي اين اكتشافات بود. در اين زمان به جاي تشريح يك كل بر اساس اجزاي تشكيل‌دهنده آن، نحوه قرارگرفتن اجزا در كل مطالعه مي‌شد ...
 ١٠:٠٩ - شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رهیافت سیستمی در مدیریت سازمانی
نظریه سیستمی از جمله رهیافت‌های سیستمی و اقتضایی به مدیریت محسوب می‌گردد و مبتنی بر این تفکر است که باید سازمان را به منزله یک کل نظام یافته در نظر گرفت. بر مبنای این نظریه، از تحلیل داده‌ها برای حل مسائل و اتخاذ تصمیم استفاده می شود. رهیافت سیستمی، با درنظرگرفتن چهارچوبی برای تجسم عوامل و متغیرهای داخلی و خارجی سازمان در قالب یک مجموعه واحد، به شناخت “خرده سیستمها”، “سیستم اصلی”، و “ابر سیستم پیچیده محیط بر سازمان” کمک می‌کند.
 ١٣:١٣ - دوشنبه ٢ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
پنل تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری صنعت بازی
برگزاری پنل تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری در صنعت بازیهای رایانه ای در حاشیه دومین کنفرانس بازیهای رایانه ای در دانشگاه اصفهان در بهمن ماه 95
پنل تخصصی فرصتهای سرمایه گذاری در صنعت بازیهای رایانه ای با حضور فعالین این حوزه در حاشیه دومین کنفرانس بازیهای رایانه ای در دانشگاه اصفهان در 27 بهمن ماه 1395 برگزار شد. در این پنل که به همت ستاد توسعه فناوریهای نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، بخش خصوصی فعال در زمینه بازی، انیمیشن، شبکه و فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان و همچنین نماینده های اصناف و سازمانهای مربوطه در سطح استان حضور داشتند.
 ١١:٣٨ - جمعه ٢٩ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دومین کنفرانس بازی
ارائه مقاله‌ای با عنوان « مروری بر فناوریهای صنعت بازیهای ویدئویی » در دومین کنفرانس ملی بازی های رایانه ای در بهمن ماه 95
در دومین کنفرانس ملی بازی های رایانه ای، که در تاریخ 27 بهمن ماه در دانشگاه اصفهان برگزار شد، آقای دکتر حسینی به نمایندگی از موسسه سیستم‌های مدیریتی الگو محور سمام، مقاله‌ای با عنوان مروری بر فناوری‌های صنعت بازی‌های ویدئویی را ارائه نمود. این مقاله با حفظ یک نگاه سیستمی به فناوریهای مورد استفاده در صنعت بازی به تشریح این فناوریها در قالب درخت فناوری صنعت بازیهای ویدئویی پرداخته است.
 ١١:٠٢ - پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
معرفی تفکر سیستمی (بر اساس دیدگاه مهارت- محور ریچموند)
«تفكر سيستمي» به چه معناست؟ اين مفهوم به مجموعه‌ای از ابزار- از جمله نمودارهاي حلقه‌ی علی، نمودارهای مخزن و جريان مواد و اطلاعات و مدل‌های شبيه‌سازی- كه در تحلیل رفتار دینامیکی مسائل به ما کمک مي كنند، اشاره دارد. همچنین تفکر سیستمی ما را در شکل‌دهی نگرشی بدیع به وقایع توانمند می‌کند؛ نگرشی که در آن کلیات امور، اجزای آن و روابط متقابل این اجزا با دقت بیشتری مورد توجه قرار می‌گیرند. در نهایت، تفکر سیستمی واژه‌نامه‌ی خاص خود را دارد که به کمک آن به شرح مسائل دینامیکی می‌پردازد.
 ٢٣:٤٣ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
شبیه سازی و تحلیل سیستمهای اقتصادی - اجتماعی با استفاده از نرم افزار Vensim
یکی از اصلی‌ترین راه‌های بررسی یک سیستم و رفتارهای ناشی از تاثیر روابط علت و معلولی در سیستم این است که رفتار آن را در طی مدت زمانی معین بررسی نماییم. با توجه به ساختارهای موجود در سیستم‌ها و پیچیدگی آن‌ها لازم است تا از نرم‌افزارها برای مدل سازی و بررسی آنها استفاده شود.
 ٢٠:٥٥ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اثر مار کبری و تفکر سیستمی
افزایش افق تحلیل - اثر مار کبری و تفکر سیستمی
یکی از نکاتی که در تفکر سیستمی به صورت جدی مورد تاکید قرار می‌گیرد، «افزایش افق تحلیل» است. از آنجا که این بحث بسیار مهم و گاه بسیار پیچیده است، اجازه بدهید آن را از یک مثال ساده آغاز کنیم. اثری که می‌خواهیم به آن بپردازیم «اثر کبری یا Cobra Effect» نام دارد.
 ١٩:٠٢ - سه شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 صفحه بعدی >>