برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی محورهای « استحصال انرژی از امواج دریا » و « استخراج ترکیبات طبیعی از منابع دریایی »
برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی محورهای « استحصال انرژی از امواج دریا » و « استخراج ترکیبات طبیعی از منابع دریایی »
دومین جلسه کمیته تخصصی محورهای « استحصال انرژی از امواج دریا » و « استخراج ترکیبات طبیعی از منابع دریایی » از طرح تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور در روز چهارشنبه 30ام فروردین‌ماه 1396 در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی واقع در ساختمان شماره 2 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
 ١٢:٢٨ - چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی محور پیش‌برنده‌ها از طرح تدوین نقشه‌راه فناوری‌های دریایی کشور
برگزاری دومین جلسه کمیته تخصصی محور پیش‌برنده‌ها از طرح تدوین نقشه‌راه فناوری‌های دریایی کشور
دومین جلسه کمیته تخصصی محور پیش‌برنده‌ها از طرح تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور در روز یکشنبه 27ام فروردین‌ماه 1396 در ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی واقع در ساختمان شماره 2 معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
 ١٢:٠٠ - يکشنبه ٢٧ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
در تفکر سیستمی هیچ چیز مهمتر نیست
در تفکر سیستمی هیچ چیز مهم‌«تر» نیست!
با نگاه سیستمی، به سادگی نمی‌توان در مورد مهم بودن یا نبودن یک عضو نظر داد. گرانترین عضو، الزاما مهمترین عضو نیست. عضوی که سخت تر از همه تهیه شده است، الزاما مهمترین عضو نیست. بزرگترین عضو، الزاما مهمترین عضو نیست. «خاص»ترین عضو، الزاما مهمترین عضو نیست. باید توجه داشت که هر عضو به اندازه ای که نبودنش مانع تحقق هدف سیستم می‌شود، مهم است. قضاوت ما درمورد اجزای مهم و غیرمهم سیستمها، عموما با خطا همراه است.
 ٢٠:٠٤ - چهارشنبه ٢٣ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ده فرمان به کارگیری تفکر سیستمی
ده فرمان به کارگیری تفکر سیستمی
فایده رویکرد سیستمی هنگامی برای ما معلوم می‌شود که آن را برای انجام دادن فعالیتی به کار ببریم. با به کاربردن این رویکرد میتوانیم شناختهای نوینی به دست آوریم و کارآیی فعالیت‌های خود را افزایش دهیم. همچنین به کار بستن این رویکرد به ما امکان می دهد تا بر پایه و مبنای عوامل تغییرناپذیر و خصایص و طرز کار سیستمهای پیچیده برای بهتر دریافتن این سیستمها و بهتر اثر‌گذاردن روی آنها قواعدی چند استخراج کنیم.
 ٢٢:٤١ - جمعه ١٨ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سازمان یادگیرنده (The Learning Organization)
سازمان یادگیرنده (The Learning Organization)
نظریه (تئوری) سازمان‌های یادگیرنده یکی از ایده‌های موفق در عرصه مدیریت معاصر می‌باشد و این موضوع مورد اقبال جهانی قرار گرفته و روز به روز توسعه می‌یابد. علت اساسی برای ساختن سازمان‌های یادگیرنده، در این نکته نهفته است که قابلیت‌های ساختن چنین سازمانی به تازگی مورد نظر قرارگرفته‌است و تمایز بین سازمان‌های فراگیر و سنتی، در سلطه و برتری چند اصل پایه‌ای قرار دارد. به همین علت است که اصول سازمان‌های فراگیر، اصول حیاتی هستند.
 ١٤:١٣ - پنج شنبه ١٧ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شبیه سازی: تقلید عملکرد واقعیت با گذشت زمان
شبیه سازی: تقلید عملکرد واقعیت با گذشت زمان
ﯾﮑﯽ از ﺟﺎﻣﻊﺗﺮﯾﻦ ﺗﻌﺎرﯾﻒ ﭘﯿﺮاﻣﻮن شبیه‌سازی، در سال ۱۹۷۵ توسط Shanon اراﺋﻪ ﺷﺪه‌است. ﻣﻄﺎﺑﻖ اﯾﻦ ﺗﻌﺮﯾﻒ، شبیه‌سازی ﻋﺒﺎرﺗﺴﺖ از: فرآیند طراحی مدلی از یک سیستم واقعی و انجام آزمایش‌هایی با این مدل که با هدف پی‌بردن به رفتار سیستم یا ارزیابی استراتژی‌های گوناگون برای عملیات سیستم صورت می‌گیرد. شبیه‌سازی تقلیدی از عملکرد فرآیند یا سیستم واقعی با گذشت زمان است. همان طور که یک سیستم با گذشت زمان تکوین می یابد، رفتار آن با ایجاد مدل شبیه سازی بررسی می شود. این مدل معمولا به شکل مجموعه ای از فرض های مربوط به عملکرد سیستم است. این فرض ها در چارچوب رابطه های ریاضی، منطقی و نمادین بین نهادها یا اهداف موردنظر سیستم بیان می شود.
 ٠٩:٢٩ - دوشنبه ١٤ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
لوگوی ساماندهی کانال تفکر سیستمی
کانال تفکر سیستمی در سامانه ساماندهی وزارت ارشاد به ثبت رسید
کانال تفکر سیستمی با شناسه @samamsystem در سامانه ساماندهی وزارت ارشاد به آدرس www.samandehi.ir به ثبت رسید. کانال "تفکر سیستمی"، با هدف ارائه مفاهیم کاربردی در زمینه مدلسازی به روش پویایی‌شناسی سیستمها، تکنیکهای حل مسئله با استفاده از رویکردهای سیستمی، معرفی کتاب و ... ایجاد شده است.
 ١٤:٤٧ - پنج شنبه ١٠ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>