تفکر سیستمی و زنبورهایی که ناپدید می‌شدند
تفکر سیستمی و زنبورهایی که ناپدید می‌شدند
از حدود سال ۱۹۹۴، در فرانسه اتفاق عجیبی شروع شد. تعداد زیادی از زنبور عسل‌هایی که به دنبال گل‌های آفتابگردان می‌رفتند، گم شدند. بعضی وقتها تعداد زیادی از آنها به صورت بی جان و مرده، روی خاک‌ در نزدیکی کندوها دیده می‌شدند. حجم تولید عسل، سی تا هفتاد درصد کاهش پیدا کرد. زنبورداران بسیار نگران بودند. آنها به شدت مشغول بررسی شدند تا متوجه شوند از سال ۱۹۹۴ به بعد، چه اتفاقی افتاده یا چه تغییری روی داده که آنها زنبورهای خود را از دست داده و می‌دهند؟ مهم‌ترین چیزی که آن زمان مشخص شد، این بود که از سال ۱۹۹۴، ماده‌ای که به عنوان سم برای جانوران استفاده می‌شد،‌ تغییر کرده بود.
 ٠١:٥٧ - سه شنبه ١ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تفکر سیستمی از دیدگاه راسل ایکاف
تفکر سیستمی از دیدگاه راسل ایکاف
دانش امروز،‌ بسیاری از مفاهیم و چارچوب‌های فکری خود را به راسل ایکاف بدهکار است. او برای نخستین بار،‌ به تفاوت بین داده، اطلاعات، دانش و حکمت اشاره کرد. چیزی که امروز، از مبانی اولیه آموزش در مدیریت محسوب می‌شود. این مدل با توجه به چهار حرف اول کلمات آن به زبان انگلیسی، معمولاً به نام هرم DIKW شناخته می شود.
 ٠٠:٥٨ - جمعه ٢٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
آموزش سیستم دینامیک و Vensim
کارگاه آموزشی سیستم های دینامیکی با نرم افزار Vensim در انتهای فروردین 96 برگزار می‌شود
کارگاه آموزشی سیستم های دینامیکی با نرم افزار Vensim در روزهای پنجشنبه 31 فروردین و جمعه 1 اردیبهشت 96 برگزار می‌شود.
 ١٣:٠٩ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری کارگاه آموزشی سیستمهای دینامیکی با نرم افزار Vensim
کارگاه آموزشی کارگاه آموزشی سیستمهای دینامیکی با نرم افزار Vensim در تاریخ 22 و 23 اسفندماه 95 توسط آقای دکتر سیدحسین حسینی برای کارشناسان و مدیران مرکز تحقیقات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. در این کارگاه آموزشی ضمن معرفی تفکر سیستمی برای حل مساله در سیستم‌های پیچیده اقتصادی-اجتماعی، نمونه‌هایی از مدلسازی سیستمی به صورت کیفی و با استفاده از نرم‌افزار ونسیم (Vensim) در موضوعات مختلف اجتماعی توسط شرکت‌کنندگان انجام شد.
 ١٣:٠٣ - چهارشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
سیستم ها چه هستند؟
سیستم ها چه هستند؟
سیستم گروهی از اجزای مرتبط، در تعامل با هم و به هم وابسته است که یک کلیت واحد و پیچیده را تشکیل می دهد. سیستمها همه جا هستند به عنوان مثال ، بخش تحقیق و توسعه در سازمان شما، سیستم گردش خون در بدنتان. سیستم های بوم شناسی و سیستم های اجتماعی و انسانی سیستمهای زنده هستند؛ سیستم هایی که توسط انسان ساخته شده اند از قبیل اتومبیل و ماشینهای لباسشویی سیستمهای غیرزنده هستند. اکثر متفکران سیستم ها، تمرکز خود را بر سیستمهای زنده و بطور خاص بر سیستمهای اجتماعی و انسانی گذاشته اند. با این وجود، اندیشمندان بسیاری نیز علاقه مند به تاثیرات نظام های اجتماعی بر سیستم های زیست محیطی بزرگتر در سیاره ما هستند.
 ١٠:٢٧ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رونمایی از کتاب‌های مطالعات راهبردی صنعت انیمیشن کشور
رونمایی از کتاب‌های مطالعات راهبردی صنعت انیمیشن کشور
شش جلد از کتاب‌های مطالعات راهبردی صنعت انیمیشن کشور در نشست تخصصی "چشم انداز صنعت پویانمایی کشور در افق 1404" روز یکشنبه 16ام اسفندماه در محل دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با حضور جناب آقای محمد رضا کریمی صارمی، دبیر جشنواره، جناب آقای مهندس سیدمحمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، جناب آقای مهندس سیدامیر آقایی، دبیر کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، جناب آقای دکتر سیدحسین حسینی، مجری طرح چشم‌انداز صنعت پویانمایی کشور در افق 1404و جناب آقای دکتر حمید زادمهر، دبیر کارگروه دانش‌بنیان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز رو نمایی شد.
 ١٤:٥٢ - يکشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
آغاز به کار وبسایت آمارنامه صنعت انیمیشن کشور
آغاز به کار وبسایت آمارنامه صنعت انیمیشن کشور
آغاز به کار رسمی وبسایت آمارنامه صنعت انیمیشن کشور در نشست تخصصی "چشم انداز صنعت پویانمایی کشور در افق 1404" روز یکشنبه 16ام اسفندماه در محل دهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و با حضور جناب آقای محمد رضا کریمی صارمی، دبیر جشنواره، جناب آقای مهندس سیدمحمدحسین سجادی نیری، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، جناب آقای مهندس سیدامیر آقایی، دبیر کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز و جناب آقای دکتر سیدحسین حسینی، مجری طرح چشم‌انداز صنعت پویانمایی کشور در افق 1404، اعلام شد.
 ١٤:٤٧ - يکشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 صفحه بعدی >>