چاپ        ارسال به دوست

مشارکت آقای دکتر سید حسین حسینی به عنوان مسئول پاویون بین الملل بازار پویانمایی تهران

یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش برگزار شد.

ششمین بازار ملی پویانمایی تهران به عنوان یکی از بخش‌های اصلی یازدهمین جشنواره بین المللی پویانمایی تهران برگزار ‌شد، ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری به عنوان دبیر برنامه توسعه زیست بوم شرکت‌های خلاق، با اهدافی همچون حمایت از تولیدات رسانه‌ای و فرهنگی و ایجاد روابط بین تولیدکنندگان داخلی و سرمایه‌گذاران خارجی اقدام به برپایی پاویون بین‌الملل بازار پویانمایی تهران کرد؛ این پاویون از 12 تا 16 اسفند ماه سال جاری همزمان با یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران برگزار شد و راه و مسیر جدیدی برای دوست‌داران و فعالان این حوزه باز کرده است.

پاویون بازار بین‌الملل پویانمایی تهران در بخش های اصلی نشست‌های دوجانبه، اکران‌های محدود، کارگاه‌‌‌های تخصصی و اکران های اختصاصی کار خود را آغاز کرد.

این پاویون در طی پنج روز با حضور مدیران، تهیه‌کنندگان، کارگردانان، توزیع کنندگان و کارشناسان موسسات مختلف رسانه‌ای ازهشت کشور روسیه، لبنان، هند، ایتالیا، عراق، کره جنوبی، مجارستان و بلغارستان افتتاح شد. پاویون بازار بین‌المللی امسال برنامه‌های متنوعی را با هدف پشتیبانی از محصولات پویانمایی داخلی برنامه‌های مختلفی را اجرایی کرده است. به علاوه در یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها، یعنی اکران‌ها محدود، میزبان برترین انیمیشن‌ها بود.

 

جناب آقای دکترسید حسین حسینی مسئول پاویون بین‌المللی بازار پویانمایی تهران، در نشست خبری "پاویون بین‌المللی بازار پویانمایی تهران" در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: هدف بخش بین‌المللی بازار پویانمایی تهران تسهیل ورود تولیدکنندگان انیمیشن به بازارهای جهانی است. این جشنواره فرصت خوبی برای بدنه‌ی تولیدکنندگان، خریدارن، فروشنده‌ها و هنرمندان ایجاد می‌کند که در این بستر می‌توانند فرصت مناسبی برای تبادل ایده و ایجاد فرصت برای همکاری‌های مشترک ایجاد کند و در حاشیه‌ی برنامه‌های این پاویون، به تمامی دوست‌داران و مخاطبان این فرصت را می‌دهد که بتوانند با شرکت‌کنندگان خارجی گفت و گو و تعامل داشته باشند.

وی افزود: میهمانان پیش‌بینی شده در این بازار به سه دسته تقسیم می‌شوند، گروه اول شامل خریداران توزیع‌کنندگان بین‌المللی است که آثاری ایرانی را می‌بینند؛ دسته دوم تولیدکننده‌ها هستند که به بحث تولید مشترک می‌پردازند و فرصت خوبی برای شرکتهای ایرانی فراهم می‌شود که با توجه به هزینه‌های بالای تولید انیمیشن در ایران بستر همکاریهای مشترک را ایجاد کنند و بخش دیگر مربوط به همکاریهای دانشگاهی است.

مسئول پاویون بین المللی بازار پویانمایی تهران، جناب آقای سید حسین حسینی خاطرنشان کرد: رئوس اصلی برنامه‌های این پاویون شامل اکران منتخبی از آثار ایرانی است که میهمانان ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شده‌ است؛ همچنین در نشست‌های تخصصی به موضوعاتی همچون پتانسیل‌های همکاری شرکتهای ایرانی و خارجی پرداخته ‌شد.

همچنین موضوع بعد بحث انتقال تجربه است که در این نشست‌ها پیگیری شد؛ هدف این مذاکرات آغاز یک بحث تجاری برای تولیدات پویانمایی که باید بعد از بازار ادامه پیدا کند؛ امکان دیگری که این پاویون به وجود آورده اکران اختصاصی انیمیشن‌های ایرانی برای خریداران خارجی است، برای این کار یک اپلیکیشن طراحی شده است که به وسیله آن،خریداران خارجی  آثار مورد نظر خود را جست‌وجو  و انتخاب کنند.

جناب آقای دکتر سید حسین حسینی به حمایت از شرکت کنندگان داخلی اشاره کرد و گفت: تسهیل در صدور مجوز پروانه تولید و پروانه نمایش، حمایت از اکران در سینماهای خصوصی داخل کشور، حمایت از فروش درvod  های خصوصی در داخل کشور، میزهای مذاکره اختصاصی مدعوین خارجی و استند های ویژه استودیو های نوپا و استارت آپ های ایرانی از دیگربرنامه های این رویداد است.

 

 


١٠:٣٥ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج