چاپ        ارسال به دوست

برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌های دریایی در دی‌ماه 95
برگزاری چهارمین جلسه شورای راهبری اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌های دریایی در دی‌ماه 95

چهارمین جلسه شورای راهبری اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌های دریایی دوشنبه 20ام دی‌ماه ، با حضور آقای دکتر علی وطنی، معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوری ریاست جمهوری، آقای دکتر محمد سعید سیف دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش‌بنیان دریایی، آقای دکتر سیدحسین حسینی، دبیر علمی و مسئول دبیرخانه تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی و جمعی از فعالان حوزه دریا تشکیل شد. در این جلسه به تشریح فعالیت‌های صورت‌پذیرفته در فرآیند اجرایی‌سازی تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور و توسعه فناوری‌های اولویت‌دار دریایی و همچنین تهیه شناسنامه فناوری محورهای نقشه راه فناوری در کمیته‌های تخصصی مربوطه، پرداخته شد.

آقای دکتر سیف، ضمن تشریح سوابق مربوط به تدوین نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور از سال 94 تاکنون، تاکید کرد که این نقشه راه عملا چراغ راهنما و ملاک عمل تمامی سازمان‌ها و نهادهای فعال، دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه دریا قرار خواهد گرفت و از این جهت حضور و مشارکت موثر فعالان حوزه دریا در اجرایی‌سازی آن حائز اهمیت است. همچنین اعلام نمود که ستاد آمادگی لازم برای برگزاری جلسات کمیته‌های تخصصی در برخی محورهای باقی‌مانده از نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور توسط فعالین حوزه دریا را دارد.

آقای دکتر وطنی، بر لزوم گفتمان‌سازی در زمینه اهمیت دریا برای کشور تاکید نمود و با ذکر این مطلب که دریا برای کشور یک انتخاب نبوده و یک الزام است، محورهای این گفتمان‌سازی را در زمینه ظرفیت‌های دریایی کشور و ظرفیت‌های کشور در توسعه دریایی عنوان نمود. همچنین ایشان با تاکید بر نقش دریا در اقتدار ملی، امنیت غذایی، امنیت ملی، اشتغال، محیط زیست و اقتصاد کشور، ابراز امیدواری کردند که توسعه فناوری‌های بومی دریایی در کشور بتواند سهم قابل توجهی را در رشد GDP کشور ایفا کند.

آقای دکتر حسینی، ضمن تشریح ساختار و فرآیند انجام کار در طرح اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور، به ارائه عملکرد کمیته‌های تخصصی و اهم فعالیت‌های آن‌ها تاکنون پرداخت و برنامه‌های آتی دبیرخانه تدوین نقشه راه در این زمینه را بیان نمود.

همچنین نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای فعال در حوزه دریا که در این جلسه حضور داشتند، به بیان نظرات خود در این زمینه پرداختند و روند اجرایی سازی نقشه راه فناوری‌های دریایی کشور را مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


٠٩:٢٣ - چهارشنبه ٢٠ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٣٧    /    تعداد نمایش : ٥٣٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج