چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمینار مشاهده و یادگیری در زندگی با کمک تفکر سیستمی

به گزارش روابط عمومی موسسه سیستم‌های مدیریتی الگو محور سمام، سمینار مشاهده و یادگیری در زندگی با کمک تفکر سیستمی در تاریخ 5 اسفند ماه 97  توسط این موسسه برگزار شد.

در ابتدا جناب آقای دکتر سید حسین حسینی، ضمن خیر مقدم به دانشجویان و حضار جلسه به  بیان مفاهیم کلی تفکر سیستمی و نقش و تاثیز آن در زندگی پرداختند،  در ادامه جناب آقای دکتر آرش گلنم، ضمن بیان تجربیات خویش به تشریح کلیات و اصول تفکر سیستمی، با ارائه مثال‌ها متعدد به تبیین نمونه‌های بارز و موفق استفاده از تفکر سیستمی برای ایجاد درک بهتر از پیرامون پرداخت.

اهم موارد مطرح شده در سمینار به شرح زیر می باشد:

 

مشاهده‌گری و جستجو برای معنی قابلیتی‌هایی هستند که انسان را از سایر موجودات تمیز می‌دهد. ما به‌طور دائم به مشاهده پیرامون خویش می‌پردازیم و مشاهدات خود را برای یافتن معنی تحلیل می‌کنیم. این دو قابلیت نقش مهمی در فراگیری، رشد و تکامل ما ایفا می‌کنند. از این رو سازمان‌دهی این دو قابلیت می‌تواند نقش مهمی در تحقق اهداف و موفقیت‌های روزافزون بشر داشته باشد. از این رو، موسسه سمام در نظر دارد تا در راستای اشاعه و ترویج تفکر سیستمی، با برگزاری نشستی تحت عنوان "مشاهده و یادگیری در زندگی با کمک تفکر سیستمی" به بررسی کاربرد تفکر سیستمی درزندگی روزمره برای بهبود قابیلت مشاهده، یادگیری و ارتقای طرز فکر و مدل های فکری بپردازد. هدف از این دوره ارائه الگوها، ابزار و روش‌های تفکر سیستمی به‌منظور ارتقاء قابلیت مشاهده‌گری و معنی‌سازی از مشاهدات است.

تفکر سیستمی در مباحث آکادمیک و طراحی سیستم‌های کسب‌وکار استفاده زیادی دارد.  اما ما بر این عقیده‌ایم که کاربرد تفکر سیستمی محدود به زمینه‌های تخصصی که تاکنون در آن‌ها مورد استفاده قرار گرفته است، نمی‌باشد و به این دلیل در این دوره، ما به بررسی کاربرد تفکر سیستمی در زندگی روزمره برای بهبود قابیلت مشاهده، یادگیری و ارتقای طرز فکر و مدل‌های فکری خواهیم پرداخت.

 

یک بخش از این کارگاه آموزشی نیز به رفع اشکال و پرسش و پاسخ درمورد موضوعات تحقیقاتی هریک از شرکت کنندگان اختصاص یافت.

 


٠٩:٠٨ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٦    /    تعداد نمایش : ٩٣


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/12/10 10:8
0
0
سلام -ضمن تشکر و خداقوت به برگزارکنندگان این چنین سمیناری مفید وموثری که میتواندابزارهای لازم برای علاقمندان این حوزه فراهم کند پیشنهاد میشود مجموعه برنامه ریز نرم افزاری همچون نرم افزار مکتب خونه که ویدیو کلاسهای دینامیک سیستم های دکتر علینقی مشایخی به علاقمندان به حوزه که محدودیت زمان و مکان دارند اراءه میدهند طراحی نمایند -من خودم برای حضور در کلاس از شهرستان به تهران اومدم -در ضمن اگر امکانش هست عکس دست جمعی سیمنار برام ایمیل کنیدmoslemrohani2013@gmail.com

سلام ممنون از نظر شما، حتما پیشنهادتون رو بررسی میکنیم. عکس رو از طریق ایمیل براتون ارسال میکنم، همچنین این عکس در مانال تلگرام به نشانی @SamamSystem هست


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج