چاپ        ارسال به دوست

رونمایی از کتاب تلفن همراه و فرهنگ شهروندی

 

به گزارش روابط عمومی موسسه سیستم‌های مدیریتی الگو محور سمام، کتاب تلفن همراه و فرهنگ شهروندی  در سایت موسسه سمام معرفی و رونمایی شد.

در این کتاب که با همت آقایان سید مازیار علوی، سید حسین حسینی و شهداد اسحاق پور تدوین شده است، به بررسی چگونگی اثر گذاری متقابل تلفن همراه هوشمند بر وضعیت فرهنگ شهروندی در شهر تهران می پرداخته شده است به این منظور، پس از بررسی جایگاه تلفن همراه در زندگی شهروندان از منظر محققان و پژوهشگران؛ نتایج مطالعات میدانی که وضعیت فعلی فرهنگ شهروندی را در شهر تهران نشان می دهد، ارائه شد.

این مطالعه میدانی به شیوه پیمایشی در سطح شهر تهران انجام شده و در تحلیل نتایج آن، علاوه بر بررسی و تحلیل هر شاخص، نحوه اثر گذاری عوامل متعدد تاثیر گذار و گستردگی و پیچیدگی آن ها مشخص شده است.همچنین با استفاده از رویکرد سیستمی به شناسایی حلقه های دینامیکی اثر گذار و عوامل کلیدی اثرگذار اقدام شده است.

عوامل کلیدی عواملی هستند که بیشترین اثرگذاری را در موضوع مورد بررسی دارند و هرگونه تغییر در آن ها، بیشترین تغییر در کل سیستم را در پی خواهد داشت. لذا  در تدوین راهبردها و راهکارها، در نظر گرفتن این عوامل، باعث اثرگذاری بیشتر راهبردها شده و با توجه به محدودیت بودجه شهرداری در زمینه ارتقاء فرهنگ شهروندی، با صرف کمترین هزینه، بیشترین بازخورد حاصل خواهد شد

شکل زیر نمای کلی نمودار حلقه های علی معلولی اثر دوسویه تلفن همراه بر وضعیت فرهنگ شهروندی است :

 این کتاب می تواند به عنوان راهنمایی برای مدیران و کارشناسان فرهنگی و شهری به منظور حصول شناخت کافی از ظرفیت های موجود بر بستر تلفن همراه در جهت ارتقاء فرهنگ شهروندی مورد استفاده قرار گیرد.

برای اطلاعت بیشتر و دریافت فایل PDF خلاصه ی کتاب اینجا کلیک کنید.

 

 


٠٩:٣٢ - شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦    /    شماره : ٢٦٠    /    تعداد نمایش : ٤٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج