چاپ        ارسال به دوست

مصاحبه آقای دکتر سید حسین حسینی با برنامه ذوزنقه از رادیو گفت و گو

مصاحبه ی آقای دکتر سید حسین حسینی با برنامه ذوزنقه از رادیو گفت و گو در روز 8 آذر ماه 97 پخش شد.

ایشان ضمن معرفی موسسه سمام افزودند اگر با نگاه سیستمی به فرایند ایده تا تجاری سازی آن در بازار بنگریم، نهادها، قوانین و کارکردهایی در این مسیر وجود دارد که با یک دیگر رابطه علت و معلولی دارند و تعامل میان آن ها منجر به تجاری سازی ایده در فرایند مذکور می شوند.

بیشتر تمرکز افراد عموما بر روی ایده و دانش فنی است و توجه به دیدگاه و تفکر سیستمی در این مسیر عموما فراموش می شود، در صورتی که باید توجه شود که دانش فنی برای تجاری سازی یک ایده کافی نیست بلکه یک سری کارکردهای پشتیبان وجود دارد که در این فرایند باید به آن ها پرداخته شود. در واقع اگر دیدگاه کلان داشته باشیم موضوع مدیریت و مشاوره مدیریت در کسب و کار های نو پا کارکردی است که باید به آن توجه شود، همچنین شرکت ها باید بدانند که تنها داشتن ایده برای موفقیت کفایت نمی کند و درصد بسیار بالایی از شکست های شرکت های نو پا به دلیل این است که ایده و تیم فنی خوبی دارند اما توجهی به کارکردهای مدیریتی پشتیبان ندارند.

برای مثال در یک پروژه با ارزش مالی قابل توجه، اگر به بحث مدیریت پروژه، کنترل پروژه، زمان بندی و تقدم و تاخر فرایندها توجه نداشته باشیم، پروژه به تاخیر می افتد و افزایش هزینه های سربار موجب زیان ده شدن پروژه خواهد شد در واقع مدیریت هزینه و کنترل پروژه، مدیریت منابع انسانی و بهینه سازی طرح کسب و کار و.... از  کارکردهای پشتیبانی مدیریتی هستند که عدم توجه تخصصی به  به آن ها ممکن است موجب شکست پروژه شود.

همچنین به عنوان مثالی دیگر استارتاپ ها برای ارزیابی ایده هایشان عموما در جمعی محدود آن را ارزیابی می کنند و ممکن است نظرسنجی های آن ها از لحاظ علمی صحیح نباشد یا افرادی که از آن ها نظر سنجی می کنند پوشش کاملی از جامعه هدف نداشته باشند که این خلاها در کلینیک های کسب و کار کشف، اریابی و رفع می شوند....

در ادامه ایشان موسسه سمام را به عنوان کلینیک مشاوره کسب و کار معرفی کردند و خدمات این موسسه را به شرح زیر بیان کرند،

مشاوره کسب و کار (سیستم های دینامیکی، مطالعات راهبردی و...)

دوره آموزشی (آموزش تفکرسیستمی، سیستم های دینامیکی، نرم افزا ونسیم و ...)

برگزاری رویداد (رویدادهای کارآفرینی، استارتاپ ویکند، نمایشگاه و ...)

...

مصاحبه کامل را می توانید از این جا دریافت کنید.


 


٠٨:١٤ - چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٦    /    تعداد نمایش : ٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج