چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دهمین جلسه کمیته راهبری طرح تدوین سند راهبردی توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور

به گزارش روابط عمومی موسسه سیستم‌های مدیریتی الگو محور سمام، دهمین جلسه کمیته راهبری طرح تدوین سند راهبردی توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور، روز چهارشنبه سیزدهم دی ماه 1396 برگزار شد.

جلسه دهم کمیته راهبری طرح تدوین سند راهبردی توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور، با محوریت بررسی نتایج مطالعات تطبیقی تیم مجری پیرامون جایگاه آموزش الکترونیک در کشور کره جنوبی و عملکرد صنعتی و اقتصادی این کشور در آموزش الکترونیک، روز چهارشنبه سیزدهم دی ماه 1396 برگزار شد.

در این جلسه ضمن بررسی ساختار نظام آموزشی کره جنوبی، خاستگاه آموزش الکترونیک در نظام آموزشی این کشور و کم و کیف عملکردی آن از سوی اعضای کمیته مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در ادامه نقش نهادهای مختلف این کشور در شکل‌گیری و جهت‌دهی به آموزش الکترونیک در کشور کره جنوبی و رویکردها و سیاست‌های اتخاذی هر یک در رونق اقتصادی تبیین شد.

در ادامه جلسه فرم تحلیل محیط تهیه شده پیرامون شناسایی عوامل درونی و بیرونی موثر بر توسعه اقتصاد آموزش الکترونیک کشور و نیز دینامیک‌های رفتاری اثرگذار بر اعتلای آموزش الکترونیک و رونق اقتصاد آن در کشور (تهیه شده از نتایج مطالعات انجام شده و مذاکرات صورت گرفته با فعالان آموزش الکترونیک کشور) به منظور اخذ نظرات اعضای کمیته راهبری در جهت تکمیل و یا اصلاح این موارد توسط تیم مجری در اختیار اعضای کمیته قرار گرفت.

گوشه‌‌هایی از موارد مطرح شده در جلسه:

سرویس اطلاعاتی آموزش و تحقیقات کره (Korea Education and Research Information Service :KERIS)، تحت قانون سرویس اطلاعاتی آموزش و تحقیقات کره در سال 1999 ایجاد شد. این سرویس از ادغام دو سازمان مرکز چندرسانه‌ای آموزشی کره (Korea Multimedia Education Center :KMEC) و مرکز اطلاعاتی تحقیقات کره (Korea Research information center :KRIC) توسط

 

وزارت آموزش، علوم و تکنولوژی کشورکره جنوبی تأسیس و تا سال 2013 زیر نظر این وزارتخانه فعالیت می‌کرد واز آن پس فعالیت خود را زیر نظر وزارت آموزش ادامه می‌دهد. این سرویس به‌منظور پیشبرد اهداف و مشورت در سیاست‌های حال حاضر و آینده دولتمردان در آموزش تأسیس شده و در حال حاضر تمرکز آن بر پیشبرد ICT در آموزش می‌باشد. 


١٩:٢٨ - جمعه ١٥ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٧    /    تعداد نمایش : ٣٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج