چاپ        ارسال به دوست

ارائه مقاله با عنوان «مدلی پویا برای بهبود جذب مشتریان در توسعه محصول جدید» در اولین کنفرانس ملی انجمن پویا شناسی سامانه ها

به گزارش روابط عمومی موسسه سیستمهای مدیریتی الگو محور سمام،در اولین کنفرانس ملی انجمن پویاشناسی سامانه ها که در تاریخ 29 و 30 آذر ماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، آقای دکتر حسینی به نمایندگی از موسسه سیستم های مدیریتی الگو محور سمام، مقاله ای با عنوان "مدلی پویا برای بهبود جذب مشتریان در توسعه محصول جدید" را ارائه نمود. 

چکیده مقاله :

رمز موفقیت شرکت ها در کسب مزیت رقابتی، توسعه ی موفق و مداوم محصولات جدید است و شناسایی عوامل کلیدی در توسعه محصول جدید می تواند در کاهش ریسک های تصمیم گیری برای مدیران مفید باشد. هدف این پژوهش افزایش نرخ جذب مشتریان از طریق شناسایی و اولویت بندی عوامل کلیدی در توسعه محصول جدید است. به این منظور از مدل تئوری انتشار باس، رویکرد پویایی شناسی سیستم استفاده شده است. در این تحقیق سعی شده است تا با مطالعات کتابخانه ای و مشاوره با اساتید و صاحبنظران در صنعت و دانشگاه، عوامل کلیدی توسعه موفق محصولات جدید شناسایی شوند. تعیین روابط میان متغیرهای تحقیق بواسطه مصاحبه از اساتید دانشگاه و متخصصان به استخراج متغیرها و تنظیم فرضیات پویای مدل منجر شده است که مبنای ترسیم نمودارهای علت و معلولی و و نمودار انباشت و جریان قرار گرفته اند. استخراج معادلات مربوط به روابط متغیرهای مدل و وارد ساختن آنها در نرم افزار Vensim منجر به شبیه سازی مدل گردید. در این مدل، 3 سناریوی مختلف تعریف و بررسی شد که نتایج آن‌ها به طور خلاصه حاکی از آن است که افزایش بودجه در بخش های تحقیق و توسعه و بازاریابی بطور همزمان می‌تواند تاثیر بیشتری در جذب مشتریان داشته باشد.

واژه‌هاي كليدي: تئوری انتشار باس، پویایی شناسی سیستم، توسعه محصول جدید و جذب مشتری

نویسندگان : پریسا گل باززاده کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت،سیدحسین حسینی دکتری مهندسی صنایع، مدیرعامل موسسه آموزشی- پژوهشی سیستمهای مدیریتی الگو محور (سمام)

فایل این مقاله را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

 

فایل ارائه مقالات در اولین کنفرانس ملی انجمن ایرانی پویاشناسی سامانه ها


١٣:٠٧ - يکشنبه ١٠ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٢٤٤    /    تعداد نمایش : ٥٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج